Míša

Ahoj, jmenuji se Míša a momentálně jsem maminkou, kamarádkou, uklízečkou, kuchařkou, pokojskou a troufám si říct také umělkyní.

Můj život se točí hlavně kolem naší pětileté dcerky, která mi vlastně byla v malování tou největší motivací. Je pravda, že jsem vždycky byla umělecky zaměřena a pamatuji si to již z mateřské školy, kdy se paní učitelka rozplývala nad mým obrázkem vlaštovky. Takže velké díky patří i této učitelce, která mne i v tak útlém věku podporovala v kariéře.

No a jak už to u maminek na mateřské bývá, rádi se věnují se svými dítky všelijakému tvoření. My jsme s dcerkou začaly prstovými barvami, na které asi nikdy nezapomenu a myslím, že i naše sedačka v obýváku. Postupem času jsme si troufly i na odvážnější tvorbu, jako je keramika a ubrousková technika. Ale jak jen to říci…málokdy se naše výtvory podobaly předloze. Usoudily jsme tedy, že je nás pro takové výtvory škoda.

Jednou jsme se zúčastnily nějaké akce a tam nabízeli malování na obličej. Samozřejmě jsem to dcerce rozmlouvala, že se jí to v tom horku rozteče, zašpiní si oblečení a však to znáte. Takže o pět sekund později už seděla na židličce a vybírala si motiv, který si nechá namalovat. Já se jen modlila, ať to není nějaký zombík. Naštěstí naše dcerka má opravdu dobrý vkus a nakonec si vybrala roztomilého tygříka. Paní malířka se dala do práce a já jsem s obdivem pozorovala její tahy štětcem, kterými za pár minut vykouzlila na obličeji dcerky něco úžasného. Natolik mne to zaujalo, že jsem hned cestou domů koupila v hračkářství barvy na obličej a těšila se, až je vyzkouším.


Bohužel jsem zjistila, že to asi nepůjde tak lehce, jak to vypadalo. Strávila jsem týdny malováním na papíře, kde jsem se učila různé linky, správné tahy štětcem a podobně. Na internetu jsem zkoukla tisíce videí s různými postupy a triky. Zkrátka jsem trávila malováním všechen volný čas a věřte, že trvalo opravdu dlouho, než jsem si odvážila vyfotit první výtvor.

 Další věcí je, že většina barev v hráčkářstvích byla pro mne naprosto nepoužitelná. Takže jsem ze začátku vyhodila spoustu peněz za barvy a štětce, než jsem zjistila, že je potřeba zainvestovat do profesionálního vybavení. Ale ani to nebylo tak jednoduché. Na našem trhu bohužel moc velký výběr není, a tak jsem opět po nocích brouzdala na internetu a četla nespočet recenzí, převážně ze zahraničí, než jsem našla to pravé. 

Inu, cesta byla opravdu dlouhá a zdála se být nekonečná, teď jsem ale tady v Českých Budějovicích pro Vás a to je to nejdůležitější!