Recenze barev Snazaroo

Jelikož jsem si chtěla pořídit metalické a perleťové barvy, strávila jsem opět spoustu času čtením recenzí. Už dříve mne zaujaly barvy Snazaroo, které se pyšní opravdu velkým výběrem odstínů barev. Jenže jsem nevěděla, jak se barvy budou chovat, pořídila jsem si nejdřív na vyzkoušenou menší paletku v kamenném obchodě Bambule. Tato sada mě stála 329 Kč a obsahuje 5 barev základních, metalickou stříbrnou a dvě třpytivé barvy, vše po 2ml, dále štětec, houbičku a 28 stránkový focený návod na malování krok za krokem.

 
Co píše o barvách prodejce?

Velice kvalitní barvy na obličej. Snadno se nanáší, výborně drží a neotírají se, lze je snadno omývat. Splňují nejvyšší kosmetické atesty. Jsou koncentrované, takže vystačí na mnoho použití. 

A teď k samotné recenzi. Jak už jsem zmínila, sada obsahuje 8 odstínů – bílou, černou, žlutou, světle zelenou, růžovou, metalickou stříbrnou a perleťově modrou a fialovou. Na fotografii si můžete prohlédnout jednotlivé swatche, z nichž už je patrné, že pigmentace dost pokulhává. Barvy texturou připomínají spíše krém a po nanesení štětcem dělají rýhy a vrstva nelze jednolitě nanést. Další problém nastal u vrstvení barev. Měla jsem tmavší podklad a chtěla na něj nanést bílou barvu, jenže místo aby se bílá nanesla na obličej, navrstvila se na štětec. Zkoušela jsem to samozřejmě několikrát, jestli nedávám málo vody, nebo moc vody, ale výsledek byl vždycky stejný – opatlaný štětec. Další věcí je, že modrá a růžová mají být s perletí. Je pravda, že mají více lesku, než ostatní odstíny. Ale bohužel perleť jsem tam opravdu nenašla.

Když už jsem s nimi tedy vytvořila nějaký ten obličej, nechala jsem je řádně zaschnout a byla jsem aspoň zvědavá, jak si povedou s výdrží. No, samy vidíte na fotce, jak se „neotírají“. Doslova se po čase drolí.  Vlastně při té krémovité textuře mě to ani nepřekvapuje. A vlastně to je asi i jejich jediná výhoda, kterou jsem shledala. Jsou na obličeji i na rtech opravdu příjemné, chovají se jako rtěnka.
Závěrem musím říct, že jsem byla těmito barvami hodně zklamaná, protože vím, že jsou velice oblíbené i u ostatních umělců. Zajímalo by mne, zda mají stejné vlastnosti i jednotlivé odstíny ve větším balení. Možná se odhodlám přeci jenom nějaké objednat a už teď jsem zvědavá, jaké budou…