Recenze barev Diamond FX

Při výběru barev na obličej jsem zjistila, že je to celkem nedostatkové zboží. Alespoň tady u nás v kamenných obchodech v Českých Budějovicích. A když jsem přeci jenom na něco narazila, byl výběr barev opravdu nedostačující. Co mne ale zarazilo nejvíce, bylo přečtení letáčku na zadní straně obalu. Většina barev se nesměla přiblížit očím a rtům, u některých výrobců bylo doslovně napsáno, jaké odstíny jsou pro tyto partie nebezpečné. V tom vidím opravdu kámen úrazů výrobců…přeci když je to určeno pro děti, tak jim musí být jasné, že děti se velice snadno otřou, poté si i olizují prsty. Nechápu také to, že když vyrobí odstín růžové, žluté a oranžové, které jak tvrdí jsou netoxické, proč nejde takových vlastností použít i u modré, černé a zelené. Co mne ale šokovalo nejvíc, byl výrok…nevhodné pro děti do 14 let!

Výběrem barev jsem tudíž strávila nespočet času, převážně brouzdáním na zahraničních serverech a pročítáním recenzí. Nakonec jsem se rozhodla objednat barvy Diamond FX. Barvy jsem objednávala na e-shopu malujmese.cz , kde mají opravdu velký výběr odstínů. Já jsem si objednala větší balení černé a bílé, dále modrou, zelenou, růžovou, fialovou, červenou, žlutou a oranžovou a také jednu duhovou paletku.

Co píše prodejce o těchto barvách :
Aqua Make-up pro malování na tělo a na obličej na bázi vody. Barva je odolná vůči setření, po zaschnutí vytváří pružnou vrstvu, která nepraská. Při malování se používá štětec nebo houbička, barvu smícháme s vodou dle potřeby (méně vody pro vyšší kryvost). Barva se z obličeje odstraňuje vlhkou houbičkou nebo hadříkem. Barva určená pro facepainting a bodypainting je zdravotně nezávadná a dermatologicky testovaná.

Tuto recenzi píši asi po dvou měsících používání těchto barev, abych skutečně mohla psát objektivně. Jedním slovem jsem z těchto barev nadšená! Mají opravdu velmi krycí schopnost díky své pigmentaci. Na fotografii můžete vidět jednotlivé swatche, pouze po jednom přetáhnutí. Vyzdvihnout musím hlavně černou, která je opravdu černá. Taky se Vám stává, že si koupíte tužku na oči, nebo stíny v černé barvě a nakonec nejsou vůbec černé? Tak tady se vám to stát nemůže. Naopak je hodně těžké černou barvu přemalovat. Nejméně pigmentovaná je asi žlutá a růžová, což je z fotografie také patrné. 

Další skvělou vlastností je, že se tyto barvy neotírají. Zapomněla jsem, že mám na ruce swatche a překryla je svetrem. Večerní překvapení bylo, že svetr byl večer naprosto čistý. Barvy po namalování za chvilku zaschnou a už se nerozmazávají. Mám to vyzkoušené i v těch vedrech, které nás nedávno sužovali. Samozřejmě že nebylo moc příjemné mít na sobě vrstvu navíc, ale byla jsem zvědavá, jak si obstojí.  Ano, trošku povolily, ale obrázek vypadal stále důstojně a použitelně.

Zatím jsem se nesetkala, že by barvy někomu dráždily oči, ale i tak s nimi doporučuji zacházet opatrně v těchto partiích. Jediná výtka asi bude ta, že pokud si namalujete rty, za chvíli vás začnou brnět a trošku pálit. Já je dětem proto na rty nedávám a raději používám rtěnky. Občas na focení si je na rty dám a mám potom pocit jako bych měla botox.

Celkově ale za mne barvy Diamond FX dostávají rozhodně palec nahoru a v brzké době se chystám objednat další odstíny, hlavně ty metalické mne lákají, tak se můžete těšit na další recenzi.